Lato w pełni, a wysokie temperatury mogą stanowić poważne wyzwanie dla każdego kierowcy, zwłaszcza tych za kierownicą ciężarówek. W Luk-Pol z Tomaszowa Mazowieckiego znamy trudy podróżowania w skwarze. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zminimalizować ryzyko problemów związanych z upałem oraz co robić, gdy wymagana jest pomoc drogowa.

1. Unikaj postoju na słońcu

Gdy temperatura na zewnątrz rośnie, kluczowe staje się znalezienie odpowiedniego miejsca na postój. Parkowanie pod drzewami lub w innych zacienionych miejscach może znacznie ograniczyć nagrzewanie się wnętrza pojazdu i silnika. Jeśli nie masz wyboru, użyj osłonek na szyby, aby zmniejszyć wpływ bezpośredniego nasłonecznienia na temperaturę w kabinie.

2. Pij dużo wody

Hydratacja to podstawa! Zawsze zabierz ze sobą wystarczającą ilość wody, by uniknąć odwodnienia. Prawidłowe nawodnienie pozwoli Ci utrzymać koncentrację i sprawność niezbędną do bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

3. Wykorzystaj klimatyzację

Klimatyzacja to Twoja najlepsza przyjaciółka w upał. Pamiętaj jednak, że przed jej pełnym efektem warto uchylić na chwilę okna, by gorące powietrze mogło szybko opuścić wnętrze auta. Dzięki temu chłodne powietrze z klimatyzacji będzie mogło szybciej obniżyć temperaturę w kabinie.

4. Planuj trasę i unikaj korków

W miastach unikanie korków może być trudne, ale warto planować trasę tak, aby ominąć najbardziej zatłoczone drogi. Na trasach pozamiejskich łatwiej jest wybrać drogi, które omijają znane punkty korkowe. W upalne dni lepiej przejechać trochę dłużej, niż stać w miejscu na rozgrzanym asfalcie.

5. Regularne postoje

Podczas długich podróży daj sobie i swojemu pojazdowi chwilę odpoczynku. Regularne przystanki pozwolą zarówno Tobie, jak i samochodowi ochłonąć. Pamiętaj jednak, aby wybierać zacienione miejsca na te krótkie przerwy.

Potrzebujesz pomocy? Luk-Pol jest tu dla Ciebie!

Bez względu na to, czy jesteś za kierownicą ciężarówki, czy samochodu osobowego, upał może być równie wymagającym przeciwnikiem. Jeśli mimo stosowania się do powyższych rad napotkasz problemy, nasza pomoc drogowa jest do Twojej dyspozycji. Działamy na terenie Tomaszowa Mazowieckiego oraz okolic, gotowi niesienia pomocy 24/7. Czy to drobna naprawa na miejscu, czy konieczność użycia lawety – możesz na nas liczyć. Nasz zespół profesjonalistów szybko zareaguje na Twoje wezwanie, zapewniając bezpieczeństwo i spokój ducha w trakcie podróży. Zapamiętaj nasz numer i pamiętaj, że w Luk-Pol, Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.