Kiedy naprawdę potrzebujesz pomocy drogowej? Poradnik od Luk-Pol

Wypadki, awarie, a nawet drobne nieprzewidziane zdarzenia na drodze – każdy kierowca może się z nimi spotkać. Holowanie jest jedną z kluczowych usług, jakie oferuje pomoc drogowa, ale zakres tych usług jest znacznie szerszy. Z Luk-Pol z Tomaszowa Mazowieckiego dowiesz się, kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy na drodze.

Kiedy holowanie jest koniecznością?

Nie każde zdarzenie na drodze wymaga od razu interwencji lawety. Wiele zależy od tego, jak poważne są uszkodzenia pojazdu i czy jest on dalej zdolny do jazdy. Jednak w pewnych sytuacjach holowanie staje się niezbędne:

  • Gdy pojazd jest niezdatny do dalszej jazdy z powodu awarii mechanicznej lub po wypadku.
  • W przypadku awarii na autostradzie, gdzie samodzielne holowanie jest zabronione.
  • Jeśli auto nie posiada ważnego OC, przeglądu, jest niesprawne lub przeznaczone do renowacji.

W każdej z tych sytuacji pomoc drogowa jak Luk-Pol zapewnia szybkie i bezpieczne usunięcie pojazdu z drogi, minimalizując ryzyko i niedogodności dla kierowcy.

Awaria na autostradzie – działaj odpowiedzialnie

Awaria na autostradzie A1 czy A2 pod Łodzią wymaga szczególnej uwagi. Na takich trasach obowiązuje zakaz samodzielnego holowania. W tej sytuacji kontakt z profesjonalną pomocą drogową, jaką oferuje Luk-Pol, jest najlepszym rozwiązaniem. Nasz zespół zapewnia szybki dojazd i profesjonalną obsługę, gwarantując bezpieczny transport pojazdu do wybranego miejsca.

Transport lawetą – nie tylko w awaryjnych sytuacjach

Czy wiesz, że pomoc drogowa może przydać się także przy okazji zakupu nowego samochodu? Jeśli kupujesz pojazd, który z jakiegoś powodu nie może poruszać się po drogach, skorzystanie z transportu lawetą jest rozsądnym wyborem. Luk-Pol oferuje transport pojazdów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, bezpiecznie dostarczając nowe nabytki do ich właścicieli.

Dodatkowe usługi, o których warto pamiętać

Luk-Pol to nie tylko holowanie. Oferujemy szereg dodatkowych usług, które mogą okazać się niezastąpione w drodze:

  • Dostarczanie paliwa,
  • Wymiana uszkodzonej opony,
  • Pomoc przy zatrzaśniętych kluczykach w pojeździe,
  • Uruchomienie pojazdu przy rozładowanym akumulatorze,
  • Wyciąganie pojazdu z trudno dostępnego terenu.

Luk-Pol – Twój partner na drodze

Wybierając się w trasę, zawsze warto być przygotowanym na różne sytuacje. Zapisz sobie numer do Luk-Pol – Twojej pomocy drogowej z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Działamy szybko i skutecznie, gwarantując profesjonalną obsługę w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz holowania, czy pomocy przy drobnej awarii, jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7. Zacznij podróżować bezpieczniej z Luk-Pol.